На Житомирщині розкопують тисячолітній колодязь

Розкопаний колодязь планують перетворити на туристичний об'єкт

Найстаріший в Україні тисячолітній колодязь, який розкопали археологи в Олевську, що на Житомирщині, планують перетворити на туристичний об'єкт. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Житомир.life.

"На наступний рік розкопки колодязя продовжаться. Ми плануємо побудувати оглядовий майданчик, щоб усі бажаючі могли побачити цей об'єкт. Зараз звозимо матеріал, щоб зміцнити верхній зовнішній шар ґрунту. Спеціалісти будуть намагатися відновити споруду, використовуючи стародавні технології зведення, щоб можна було кожному спробувати джерельної води з тисячолітнього колодязя", – зазначив голова Олевської громади Олег Омельчук.

Житомирська археологічна експедиція, яка проводила розкопки древлянського колодязя Х століття, дійшла до глибини 9 метрів. За словами археологів, можливе заглиблення ще на 3 метри. Верхній діаметр розкопки становить 10 метрів. Колодязь складається з унікального триконтурного зрубу. Всередині археологи виявили велику кількість речей, що датуються VІІІ-ІХ ст.

"На сьогодні інститут археології проводить дослідження цих знахідок. Має пройти експертиза, яка визначить точну дату заснування міста, адже, як показують знахідки, у VIIІ столітті тут вже знаходилося не просто поселення, а велика територіальна структура", – розповів Омельчук.

Нагадаємо, житомиряни хочуть, щоб у підземелля кидали гроші "на щастя".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир