Біля Житомира врятували пару лебедів і знову відпустили їх у напівзамерзлу річку

Невідомо, чи не потраплять птахи в крижану пастку ще раз

Поблизу села Ліщина, що на Житомирщині, на річці Гуйва ледь не замерзли лебеді. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Житомирського ОУЛМГ.

Повідомила про ситуацію секретар тамтешньої сільської ради. Стурбована жінка розповіла про те, що двох білих красенів, які вже стали улюбленцями місцевих жителів, холоди фактично закували у лід.

У вказаному місці неподалік заростів очерету працівники лісового господарства справді виявили пару лебедів. Самка вже примерзла до водяного плеса, а самець плавав поблизу неї.

Аби дістатися до птахів, рятівникам довелося одягтися в спеціальні гумові костюми і з допомогою палиці з привязним металевим вантажем розбити лід на воді.

Через півгодини рятувальних робіт лебеді попливли плесом, яке ще не скувала крига. Втім, невідомо, чи не потраплять вони в таку ж пастку пізніше.

Орнітологи пояснюють: у тому, що лебеді вчасно не відлітають і їх застають холоди, винні найчастіше люди. Як правило, вони підгодовують птахів і ті не поспішають покидати місця, де їм легко дістається корм.

Нагадаємо, у Вінниці врятували лебедя, який не може літати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир