Знайшли крайніх: У Житомирі мерія судитиметься з власниками аварійних балконів

Для демонтажу балконів, які мешканці відмовляться ремонтувати, потрібні рішення суду 

Житомирська міська рада найближчим часом може почати подавати до суду на власників аварійних балконів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вголос.Zt".

Про проблему аварійних балконів говорили члени постійної депутатської комісії з питань бюджету.

"У Житомирі налічується 340 балконів, які потрібно підсилювати або ремонтувати. У 2012 році ремонт одного балкону коштував 12,5 тисяч гривень. У цьому році ця цифра становитиме близько 40 тисяч", – сказав в. о. начальника управління житлового господарства Андрій Оніщенко.

За 2 млн грн, за словами чиновника, можна відремонтувати 50 балконів. Однак, на думку профільного заступника міського голови Олександра Фещенка, ремонтувати балкони бюджетним коштом взагалі недоцільно.

"Згідно із законодавством, балкон є невід'ємною частиною квартири. Тобто, це приватна власність. Громадянин, згідно із Законом "Про житлово-комунальні послуги", громадянин повинен утримувати балкон у належному санітарно-технічному стані. Якщо ми сьогодні за бюджетні кошти зробимо балкони хоча б десяти житомирянам – завтра прийдуть ще триста", – сказав Олександр Фещенко.

За словами заступника міського голови, людей, які мають у власності аварійні балкони, попереджатимуть про відповідальність і вимагатимуть, щоб вони самостійно відремонтували балкони. У разі ж відмови міська рада просто демонтуватиме такі конструкції. Щоправда, робити це, стверджують у мерії, можуть лише за рішенням суду.

"Моя позиція дуже проста: демонтаж. Є люди, які звертаються до міської ради, хочуть відремонтувати свої балкони, але не мають коштів. Тому ми зараз ходимо за кожною адресою і вивчаємо, чи в змозі власники оплатити ремонт", – сказав Олександр Фещенко.

Поки що депутати рекомендували сесії міської ради виділити на аварійні балкони лише півмільйона гривень. Йдеться про аварійні балкони, які можуть будь-якої хвилини впасти на голови перехожих.

Нагадаємо, у Житомирі з міського бюджету збиралися виділити 2,5 мільйона гривень на капітальний ремонт, підсилення захисних конструкцій та демонтаж аварійних балконів. Всього ж у Житомирі капремонту потребують 340 балконів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир