Житомирянина, який хотів купити "Шкоду" на євробляхах, "кинули" на $2 тис.

У результаті добре розіграного ошуканства чоловік втратив 65 тисяч гривень

До поліції звернувся житель Житомирської області, який став жертвою шахраїв, намагаючись придбати автомобіль. Про це повідомляє Depo.Житомир з посиланням на Відділ комунікації поліції Житомирської області.

Чоловік, маючи мету придбати авто, відшукав цікаву для себе пропозицію на відомому Інтернет-ресурсові та зв'язався з продавцем за вказаним номером телефону. "Заявник звернув увагу на оголошення про автомобіль "Шкода Октавіа", 2007 року випуску, що продавався за 2 тисячі 700 доларів США. Ціна та стан автомобіля, за викладеними на сайті світлинами, здалися чоловікові прийнятними, тож він розпочав перемовини з продавцем", - розповів начальник Новоград-Волинського відділу поліції ГУНП Житомирщини Юрій Кононенко.

У ході розмови з'ясувалося, що автомобіль за такою ціною, оскільки його власником є іноземець (відповідно його реєстрація теж неукраїнська), а сам транспортний засіб має бути ввезений в Україну за кілька днів.

Під час спілкування продавець привабливої іномарки відразу поставив умову - оплатити витрати на оформлення необхідних для перетину кордону документів. Таким чином зацікавлений покупець зробив перший переказ коштів - 14 тисяч гривень нібито для цих цілей.

Через два дні, коли заявник разом з товаришем приїхали до обумовленого місця зустрічі для отримання машини та кінцевого розрахунку, з'ясувалось, що продавець, за його словами, ще знаходиться у черзі на кордоні і має певні проблеми.

"Спочатку потерпілому розповіли про одну несподівано виниклу ситуацію, згодом про іншу і поступово змусили переказати ще 35 тисяч гривень нібито для їх вирішення", - продовжує Юрій Кононенко.

Кульмінацією шахрайства стала наступна історія - про несправність банкомату на кордоні та блокування у зв'язку з цим картки продавця, а відтак він назвав новий рахунок для переказу ще 16 тисяч гривень, оскільки усі попередньо отримані кошти, за його словами, він не зняв через технічні проблеми.

За кілька хвилин після цього переказу заявник уже не зміг зв'язатись з продавцем по телефону, оскільки його номер опинився у так званому "чорному списку" абонентів. Чоловік скористався мобільним друга, але як тільки незнайомець зрозумів, хто телефонує, розмова обірвалась. І номер друга також потрапив до небажаних.

Тож нині поліцейські перевіряють усі надані заявником відомості для встановлення особи шахрая у рамках розпочатого за ст. 190 (Шахрайство) ККУ кримінального провадження.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир