Загиблого на Житомирщині грузина повезуть на вічний спочинок на батьківщину

Рештки загиблого у Другій світовій війні Абесалома Алексідзе пошуковці виявили у квітні неподалік села Варварівка

Depo.Житомир
22 червня 2017 12:31
ФОТО: depo.ua
Загиблого на Житомирщині грузина повезуть на вічний спочинок на батьківщину

Останки солдата Червоної армії Абесалома Алексідзе, який загинув на Житомирщині у липні 1941 року, передали представнику грузинського посольства в Україні. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "5-й канал".

Офіційна церемонія за участі почесної варти відбулася у Галереї героїв фронту та тилу на території Музею історії України у Другій світовій війни. Останки вояка перепоховають на його батьківщині.

Рештки загиблого пошуковці виявили у квітні неподалік села Варварівка. Завдяки медальйону вдалося ідентифікувати солдата –20-річного уродженця Грузії. Він загинув внаслідок прямого влучання міни в окоп.

Знайшли й особисті речі Абесалома Алексідзе, зокрема, добре збережену записку із домашньою адресою. Завдяки цій інформації у Грузії вдалося розшукати нащадків полеглого бійця.

"На висоті було піднято в одному окопі три бійці, з них один - Алексідзе. У них на трьох остався один патрон, граната була в Алексідзе. Була записочка від руки на обкладинці від зошита - написана своєю рукою домашня адреса та ім'я й по батькові", - зазначив член пошукового загону громадського руху "Закінчимо війну" Микола Сич.

"Родичі написали нам лист з проханням передати останки для перепоховання. Для нас це ритуал патріотизму, ритуал поваги до солдата", - відзначив лідер руху Юрій Зубко.

Нагадаємо, на Житомирщині перепоховали останки радянських вояків.

Більше про життя Житомирщини та Вінниччини читайте на Depo.Вінниця