Як російськомовний "тимошенківець" став заступником мера Житомира

У "шафі" нового заступника міського голови Сергія Кондратюка чимало "скелетів"

Як російськомовний "тимошенківець" став…

Наприкінці минулого тижня у житомирського мера Сергія Сухомлина з'явився новий заступник з питань діяльності виконавчих органів ради. Замість Олександра Фещенка, якого Сухомлин звільнив ще з минулорічної зими, ЖКГ міста куруватиме 53-річний Сергій Кондратюк.

Фещенку вказали на двері навіть попри те, що він - колишній однопартієць чинного мера і був його колегою по першій п'ятрці "Народного фронту" на виборах до міськради у 2010 році. Прихильність Сухомлина до Фещенка була помітна вже тоді, коли фракція "Батьківщини" відмовилась підтримати кандидатуру останнього на посаду заступника мера. Навіть тоді житомирський міський голова закумулював необхідні голоси і "посадив" молодого екс-колегу у чиновницьке крісло.

Однак після того, як Житомир пережив одну не просту зиму під "чуйним" керівництвом Фещенка, а хтось із депутатів порадив йому видати посібник "Як класти асфальт в болото, в сніг і в гниле листя", Сухомлин заговорив про звільнення екс-однопартійця.

Цього разу Сухомлин зробив ставку на досвідченого господарника Кондратюка. Новий куратор ЖКГ Житомира асфальт класти однозначно вміє. Також він має низку інших не менш корисних для посадовця навичок. Єдине, що йому досі не далося - це українська мова.

Призначення нового заступника мера фракція "Батьківщини" цього разу не саботувала. Що й не дивно, адже Кондратюк - "тимошенківець". Та й профільного досвіду у нього багато: і в ЖКГ, і в ДАБІ, і в "Житомиртеплокомуненерго" працював.

Але чи справді кадрова "ставка" мера Сухомлина на стільки безпрограшна, як видається на перший погляд. Це з'ясовували журналісти Depo.ua.

Один раз - не депутат

Сергій Кондратюк "депутатствував" в Житомирській міській раді не одне скликання. У 1998 році він вперше став депутатом - був обраний до ЖМР 3-го скликання і відтоді не часто лишався без депутатського мандату. Була одна пауза: депутатом міськради 5-го скикання новий заступник мера не був. Зате у 6-те скликання в 2010 році пішов з новими силами та новою "Молодіжною партією України". А в 2015-му балотувався вже від "Батьківщини".

На початку 2015 року Кондратюк отримав посаду начальника Управління житлового господарства Житомирської міської ради. Маючи такий ресурс, як ЖЕКи, Кондратюк став гарним помічником для головної конкурентки "порошенківця" Сухомлина на виборах - Любові Цимбалюк з "Батьківщини".

Тоді "ОПОРА" повідомляла, що в житомирському ЖЕКу №13, в приміщенні якого була виборча дільниця №181425, влаштували агітцентр: прямо в кабінеті директора розмістили агітаційні листівки кандидатів в депутати та кандидатки на посаду міського голови Цимбалюк.

І ДАБІ, і мені

У 2013 році Кондратюк обіймав посаду першого заступника начальника управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Житомирській області та виконував обов'язки начальника ДАБІ області до осені 2014 року. Тож його переведення на посаду керівника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради в липні 2017 року особливого здивування не викликало - все ж, досвідчений фахівець у цій сфері.

Цікаво інше: за півтора роки роботи Кондратюк зумів настільки "причарувати" Сухомлина, що мер, незважаючи на партійні розбіжності, віддав "тимошенківцю" таку стратегічну посаду. А за менш ніж півроку потому взагалі зробив його своїм "заступником" і куратором всієї галузі в місті.

Все, що нажито...

Відповідно до інформації, зазначеної у декларації нового заступника мера Сергія Кондратюка, з нерухомості він має квартиру в Житомирі 57 кв. м, гараж, дачний будинок та земельну ділянку у селі Березівка.

На відміну від свого шефа Сухомлина, який їздить на "Порш Кайєн", Кондратюк з транспортних засобів має лише п'ятнадцятирічний "Ланос". Однак його дружина, успішна бізнесвумен Євгенія Кондратюк, у 2009 році зуміла купити позашляховик Suzuki New Grand Vitara, який сьогодні на вторинному ринку коштує не менше $10 тис.

Що стосується грошових коштів, то Сергій Кондратюк має 400 тис. грн. банківських заощаджень, а його дружина - 270 тис. грн.

Конфлікт інтересів? Ні, не чули

Успішна бізнес-діяльність дружини нового заступника мера Кондратюка не може не викликати інтересу. Євгенія Кондратюк - ФОП. Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним видом її діяльності є "Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах", а також "Діяльність у сфері архітектури".

Євгенія Кондратюк відкрила ФОПа у 2014 році - саме тоді, коли її чоловік набирався досвіду та "потрібних зв'язків" в обласному ДАБІ. З тієї пори жінка і стала успішною бізнесвумен. До прикладу, за минулий рік вона задекларувала півмільйона гривень доходу від підприємницької діяльністі.

Дружина нового заступника міського голови, вочевидь, надає настільки якісні послуги, що легко виграє тендери: з 9 тендерів, в яких брала участь ФОП Є. М. Кондратюк, вона виграла 9.

Зокрема Кондратюк отримала підряди з технагляду за капремонтом будівлі дошкільного навчального закладу №52, капремонтом приміщень Коростенського міськрайонного суду, а також технагляд за будівництвом спортивної зали ЗОШ № 10. Вартість тендерів - 137 тис. грн, 125 тис. грн та 157 тис. грн відповідно. При чому, за даними порталу публічних закупівель "ProZorro", з нею просто укладалися договори на виконання робіт, тобто конкурсу як такого і не було.

Загалом з листопада 2016 року вона підписала контрактів на 630 тис. грн, тож підприємницького таланту дружині нового заступника мера не позичати. На противагу, у її чоловіка-чиновника не так все добре на роботі - ревізія фінансово-господарської діяльності управління житлового господарства Житомирської міської ради виявила порушення, що призвели до втрат на загальну суму 743 тис. грн. "Через неналежний контроль посадових осіб управління зайво сплатило загалом 743 тис. грн двадцяти одному підрядникові, які завищили вартість та обсяги виконаних ремонтно-будівельних робіт. Завдяки заходам, які вжили фінінспектори, підрядники ще до завершення ревізії повернули до місцевого бюджету майже 250 тис. грн зайво отриманих коштів, а також додатково виконали ремонтно-будівельні роботи на загальну суму 493 тис. грн.", - повідомила прес-служба Державної фінансової інспекції України.

Тінь олігархів

ФОП Євгенія Кондратюк двічі вигравала тендери на послуги вартістю близько 160 тис.грн, замовником яких було ""Житомиртеплокомуненерго". З цим підприємством пов'язаний і Сергій Кондратюк - до 2010 року він був одним з керівників цього КП.

Житомирські ЗМІ тоді "закидали" Кондратюку та його колезі Віталію Сташенку "відмивання" більш ніж 20 мільйонів гривень та навмисне втягування підприємства у борги. Мовляв, щоб Фірташ та Бойко змогли купити його "за копійки". На жаль, спливло чимало часу, тож ані підтвердження, ані спростування цієї інформації знайти так і не вдалося.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme