Що сподобалося в Житомирі американській волонтерці

Крістін Анн Сталл проживатиме в Житомирі два роки в умовах повної адаптації до стандартів життя пересічного українця

До Житомира з ознайомчим візитом приїхала волонтерка з Америки (Бафалло, штат Нью-Йорк). Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Журнал Житомира".

Крістін Анн Сталл проживатиме в Житомирі два роки - в умовах повної адаптації до стандартів життя пересічного українця. Основна мета – допомога місцевим організаціям розвивати громадський сектор, знайомство з українською мовою, культурою і традиціями.

"Хоча я провела не так багато часу в Україні, а в Житомирі ще менше, мене вразила винахідливість цього народу. Вони навчилися, багато працювати над собою, залишатися людьми", – перше, що сказала волонтерка.

"Мій досвід спілкування з місцевими жителями був дуже позитивним, люди не тільки готові поділитися зі мною і іншими, але також раді зробити це. Я також мала можливість готувати деякі популярні українські страви", – ділиться враженнями гостя.

Крістін сподобався звичай масового приходу на кладовища на Проводи.

"Мені дуже пощастило, що прибула в Житомир на День пам'яті (Проводи), що проходить в наступну неділю після Великодня. У цей день багато українців відвідують могили своїх близьких - це традиція, приносити квіти на похорон близьких людей, а також їжу, щоб пригостити знайомих і поділитися з тими, хто помер. Це був вражаючий та захоплюючий досвід, побачити велику кількість людей, які беруть участь в цій традиції", – захоплено додала волонтерка.

Незабутні враження залишила й екскурсія визначними місцями Житомира.

"Україна дуже різноманітна, регіонально-традиційними стравами, культурою, житлом. За цей короткий час ознайомчого візиту я дізналася багато про саме місто Житомир. Це старе місто, з багатою і важливою історією для України як нації. Це місце з багатою історією і культурою. Я дуже рада і вдячна, що зможу, в червні цього року, жити в цьому місті протягом наступних двох років", – підсумувала розповідь жінка.

Нагадаємо, американець вивчив українську мову, щоб навчити вінничан берегти довкілля.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир