Сам собі енергетик: Житомирянин збудував на даху 5-поверхівки сонячну електростанцію

Для встановлення електростанції Сергію Кохану довелось розбиратися у всіх юридичних нюансах самому

Житомирянин Сергій Кохан збудував на даху 5-поверхівки сонячну електростанцію (СЕС) і отримав "зелений" тариф. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Житомирскої міської ради.

Як зазначив Сергій Кохан, для встановлення електростанції йому довелось розбиратися у всіх юридичних нюансах самому, оскільки ОСББ в будинку було створене лише минулого року, і він був обраний головою ОСББ. Щоб мешканці будинку погодилися на здачу частини даху в оренду, він взяв на себе відповідальність за ремонт орендованої частини даху та підтримку його у належному стані, а також сплату щомісячної оренди в розмірі 1 грн/м.кв.

Спроектував та виготовив конструкції для кріплення панелей Сергій Кохан самостійно. Монтаж здійснював із колегами.

"Енергії повністю вистачає для того, щоб забезпечити мою квартиру у якій, як і у всіх інших квартирах, є безліч електронних приладів. Будь-який мешканець нашого міста та нашої країни може це зробити та почати використовувати", – зазначив Кохан.

Якщо із приватними будинками все просто, то у багатоквартирних будинках збільшення виділеної потужності для квартири потребує також збільшення виділеної потужності для всієї багатоповерхівки.

За словами Сергія Кохана, він збільшив виділену потужність для своєї квартири з 1,5 до 30 кВт. Відповідно, для всього будинку (ОСББ) також прийшлося збільшити потужність ще на 30 кВт.

Оскільки Сергій Кохан оформлював "зелений" тариф для станції потужністю 30 кВт, то лічильник для квартири довелося замінити на новий – 3-фазний. Для цього проклали новий 3-фазний кабель.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир