На Житомирщині засуджений утік з колонії, щоб влашутвати акцію протесту під Генпрокуратурою

Утікач дав інтерв'ю біля Генпрокуратури в Києві та пообіцяв наступного дня добровільно повернутися за ґрати, але його затримали правоохоронці 

Засуджений за розбій Олександр Дятлов втік із Бердичівської колонії, що на Житомирщині, щоб протестувати проти катування у виправних закладах. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ТСН.

Утікач дав інтерв'ю біля Генпрокуратури в Києві та пообіцяв наступного дня добровільно повернутися за ґрати.

Чоловік у столиці почувався цілком вільно та не соромився алкогольного перегару. Журналістам він пояснив, що втік задля протесту проти безоплатної праці та знущань.

"Завтра я приїду – буду сидіти в ізоляторі десять діб. Мене випустять, буде суд, мені ще рік додадуть. Я згоден", - сказав Дятлов.

Разом із Дятловим під ГПУ прийшли колишні в'язні. Володимир Бордун твердить, що його тіло й після п'яти років на волі несе свідчення про катування тюремників.

"Наягали кайданки, топталися по мені, стрибали", - каже Бордун.

Правозахисники кажуть, що ситуацію потрібно змінювати комплексно, бо в існуючих реаліях саджають у тюрму людину за дрібне хуліганство, а виходить звідти вже готовий професійний убивця або маніяк із порушеною психікою.

У Бердичеві наступного дня журналісти Дятлова в обумовлений час не зустріли. Він напередодні домовився про інтерв'ю, але там його затримали правоохоронці і вже не добровільно повернули в колонію. В кімнаті побачень в'язень від своїх мотивів не відмовляється.

"Чому я втік – я вам сказав. Донести все до людей. Є люди, котрим руки та ноги скручували скотчем", - пояснив засуджений.

Тюремники кажуть, що в'язень зник, коли вийшов в аптеку, бо заклад не суворого режиму і кожен може вийти в супроводі наглядача до лікарні чи за продуктами. На заяви про катування в колонії втомлено зітхають – мовляв, нині навіть застосування спецзасобів до розшалілих від алкоголю злочинців нині ті називають катуванням і жаліються на них правозахисникам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир

Мітки: #протест