На Житомирщині з колодязя витягнули 30 тонн радіоактивних відходів

Могильник на об'єкті "Вакуленчук" ліквідовано за сприяння НАТО

Мільйон євро витратили на те, щоб з колодязя, розташованого просто посеред лісу на Житомирщині, вивезти 30 тонн радіоактивних відходів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "5 канал".

Радіоактивні відходи зберігалися просто серед лісу у спеціальному колодязі. Потужність дози сягала понад 2,5 тис. мікрорентген на годину. Про цей могильник ніхто б і не знав, якби наприкінці 90-х років його не намагалися розікрасти мисливці за металобрухтом.

Інженер-технолог Київського державного міжобласного спецкомбінату "Радон" Леонід Фурман тоді першим виїхав на заміри на об'єкт "Вакуленчук". Каже, що місцями рівень опромінення у сотні разів перевищував допустимі норми. Лише за десять годин людина могла отримати річну дозу радіації.

Що саме і в якій кількості лежить у могильнику, до початку робіт із ліквідації відходів ніхто не знав. Даних про сховище не було в жодному документі. Роботи вели майже наосліп. Для вилучення речовин із колодязя сконструювали спеціальну підйомну машину. Усі роботи з ліквідації могильника профінансувано з бюджету НАТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир