На Житомирщині вшанували Героїв, загиблих під Базаром

Меморіальний комплекс біля братської могили встановили коштом українців Великої Британії у 2000 році

Depo.Житомир
20 листопада 2017 10:35
ФОТО: depo.ua
На Житомирщині вшанували Героїв, загиблих під Базаром

Учора, 19 листопада, у селі Базар на Житомирщині відзначали роковини трагедії – розстрілу більшовиками 359 воїнів УНР 21 листопада 1921 року. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на радіо "Свобода".

Меморіальний комплекс біля братської могили встановили коштом українців Великої Британії у 2000 році, хоча вшановували пам'ять полеглих на цьому місці героїв навіть у роки Другої світової війни. Багато з тих, хто прийшов тоді, заплатили за це власним життям.

Улітку влада Житомирщини вирішила привести до ладу меморіал Героям Базару. На реставрацію у липні виділили 1 200 тисяч гривень.

Політв'язень Василь Овсієнко розповів про перешкоди, які створювала місцева влада та правоохоронці у 1990 році, коли він з однодумцями вирішив узятися за відновлення могил полеглих героїв.

"Після 14 років ув'язнення, коли я повернувся на Батьківщину, і ми створили Житомирську обласну організацію Української Гельсінської спілки, а потім Республіканської партії, то ми собі поставили одним із перших завдань – відновлення цих могил. Сільська рада не заперечувала проти того, щоб відновити могили, поставити хрести, освятити їх належно і провести панахиду. Це було в 1990 році. Але за три дні до призначеної дати прийшла телеграма до Києва, а також до газети "Вечірній Київ", що сільська рада не згодна, не бажає брати участь у відновленні цих могил. Були гасла: "Не допустимо націоналізму!", "Геть петлюрівців!" і тому подібні. Начальник міліції не захотів зо мною розмовляти і дав розпорядження вигнати нас із села. Ми подали до суду, але ніхто нічого не розслідував", – ділиться спогадами чоловік.

Нагадаємо, меморіал впорядкували до роковин трагедії.

Більше про життя Житомирщини та Вінниччини читайте на Depo.Вінниця