На Житомирщині батьки померлого немовляти вимагають суду над лікарями (ВІДЕО)

Батько готовий вчинити самосуд, якщо лікарів не покарають правоохоронці

На Житомирщині помер чотиримісячний хлопчик, життя чого було під загрозою від самого народження. Про це повідомляє Depo.Житомир з посиланням на ТСН.

Батьки винуватять лікарів, які приймали пологи, бо ті не зробили породіллі кесарів розтин, а витягали немовля вакуумним методом і спричинили тяжку травму голови новонародженої дитини.

У 21-річної Христини Потапенко хлопчик був первістком. Народжувала Христина в лікарні сусіднього Малинського району, бо всі казали, що там кращі лікарі. Півдоби у породіллі тривали перейми, вона благала зробити їй кесарів розтин, але медики відмовилися.

"Три рази чіпляли за голову вакуумом. Голівка, як цибулинка, маленька, і три гематоми позаду на голові. Я питаю: що ви цій дитині зробили, що вона лежить нерухомо?", - розповідає батько породіллі Микола Потапенко.

"Вона на живіт поклала мені його вже мертвим, замість того, щоби відкачувати. Потім тільки почали його відкачувати. Вона сказала, що я винувата, що в мене сил не вистачило", - жінка.

Новонародженого хлопчика усе ж реанімували, але в нього був тяжко пошкоджений головний мозок.

"Мені сказали, що права частина мозку у нього не працює. Він кричав постійно, був дуже нервовий, у нього ручки викручувалися, язичок викидав постійно", - додає мати померлої дитини.

Чотири місяці батьки боролися за життя сина, але марно. Тепер подружжя понад усе прагне, щоб лікарі, відповіли за смерть їхнього сина.

"Я вимагаю, щоб їх покарали. Якщо не покарають, я зроблю самосуд, і я їх покараю. Про це буде знати вся Україна", - заявив Микола Потапенко.

Лікарка, яка приймала пологи, нині не на роботі – завідувачка відділення каже, що в неї стрес. Керівник захищає підлеглих: мовляв, бригада діяла правильно і показів для кесаревого розтину не було.

"Дитина почала страждати, коли в неї вже були потуги, і зв'язано це було з тим, що там було туге обвиття пуповини. У зв'язку з цим почався стрес, і лікар прийняв правильне рішення, тому що треба було екстренно вирішувати. Єдиний вихід був – це вакуум. І народилася важка дитина", - пояснила завідувачка пологового відділення Малинської райлікарні Наталія Полянська.

Поліція відкрила кримінальне провадження.

"Імовірно, було неналежним чином надано медичну допомогу, в результаті чого дитина отримала тілесні ушкодження. Вже допитані свідки, зібрані медичні документи", - повідомив заступник начальника слідчого відділення Малинського райвідділку поліції Володимир Кириченко.

Тепер правоохоронці чекають результатів експертиз. Якщо провину медиків доведуть, їм загрожуватиме до п'яти років позбавлення волі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир