Мітинг освітян в Житомирі "перебрався" у фойє міськради

Студенти та викладачі вимагають профінансувати роботу профтехучилищ міста

У вівторок, 9 лютого, в Житомирі під час сесії міської ради натовп викладачів та студентів кількох місцевих ПТУ заблокували фойє міської ради, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на zhitomir.today.

Люди скандують "Ганьба!" та "Депутати, почуйте нас!" і вимагають повернути зарплати та стипендії. Мітинг освітян розпочався зранку перед сесією біля міської ради. До людей вийшов заступник міського голови Матвій Хренов та повідомив, що питання ПТУ буде винесено на розгяд сесії. Втім, мітингарів це не заспокоїло і вони заблокували фойє мерії.

На сесії міської ради депутати прийняли рішення про передачу десяти ПТУ до освітньої мережі міста. За відповідне рішення проголосували 35 депутатів. Рішення має вирішити проблеми з фінансуванням зарплат та стипендій.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 4 лютого ухвалила Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти", яким передбачено, що видатки на професійно-технічну освіту здійснюються з бюджетів міст обласного значення та обласних центрів. Фінансування здійснюється за рахунок державної субвенції, яка на 2016 рік для ПТУ міста Житомир закладена в розмірі 12 млн. 546 тис. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир