Мер Коростеня хотів через суд скасувати декомунізацію

Розпорядження про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж комуністичних пам’ятників залишається чинним

Житомирський окружний адміністративний суд не скасував розпорядження голови Житомирської ОДА про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж комуністичних пам’ятників у Житомирській області. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Українського інституту національної пам’яті.

Виконавчий комітет Коростенської міської ради вважав здійснене головою ОДА перейменування об’єктів топоніміки протиправним і вимагав скасувати розпорядження у частині, яка стосується Коростеня.

Суд встановив, що процедура перейменування об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, була дотримана, тобто підстав для скасування розпорядження голови ОДА немає. У своїх висновках суд спирався на роз’яснення Українського інституту національної пам’яті, а також на експертну оцінку фахівців Інституту історії України НАН України.

Крім того, суд дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування м. Коростень не провели з жителями міста відповідну підготовчу роботу перейменуванням об’єктів міської топоніміки, що мали зробити згідно з законодавством.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир