ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех"

У молодого житомирянина Віктора Євдокимова, який виграв вибори ректора ЖДТУ, є впливові покровителі та друзі
Depo.Житомир
22 березня 2016 19:55
ФОТО: depo.ua
Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех"
Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех"

Сьогодні, 22 березня, відбулись вибори ректора Житомирського державного технологічного університету (ЖДТУ). За інформацією прес-служби ЖДТУ, Віктор Євдокимов набрав 245 голосів, а його єдиний опонент Іван Грабар удвічі менше - 122 голоси, передає Depo.Вінниця

Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех" - фото 1

Спершу на ректорську посаду претендувало троє кандидатів, однак колишній очільник вишу Петро Мельничук раптово знявся з передвиборчої гонки. Тож за крісло ректора боролись викладач аграрного університету Іван Грабар та в.о. ректора ЖДТУ Віктор Євдокимов. Саме Євдокимов отримав бажану посаду, однак, очевидно, що не без допомоги. 

Цікавим є той факт, що окрім наукової діяльності, 37-річний Віктор Євдокимов ще й служитель церкви. Він клірик у Житомирському Свято-Анастасіївському жіночому ставропігійному монастирі, що підпорядковується УПЦ московського патріархату, і має титул протоієрея. 

Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех" - фото 2

В монастирі він "на доброму рахунку", місяць тому Євдокимову навіть довірили співслужити архієпископу Житомирському і Новоград-Волинському Нікодиму під час його останнього візиту.

Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех" - фото 4

Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех" - фото 5

В миру у молодого проректора інші "покровителі". Джерела в Житомирі зазначають, що Віктора Євдокимова на посаду "просувала" голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, а голова ОДА Олександр Машковський зайняв спостережну позицію - не виступав ні "за", ні "проти". Хоча торік саме за поданням житомирського губернатора Євдокимов увійшов до складу громадської гуманітарної ради при ОДА. Тай загалом Машковський небайдужий до московських попів - минулого Водохреща "змивати гріхи" в ополонці він вирішив саме в компанії вищезгаданого архієпископа Никодима.

Крім того, за нашими даними, у довірені особи "проректор-протоієрей" Євдокимов взяв собі колишнього начальника вінницької міліції, скандального генерал-майора Валерія Ноніка. Він став головним "ментом" Вінниччини в березні 2010 року, через місяць після президентських виборів на яких перемогу здобув Янукович. До того житомирянин Валерій Нонік був начальником особистої охорони голови ВРУ Володимира Литвина.

Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех" - фото 5

У Вінниці Нонік, якого через огрядну статуру та сумнівний професіоналізм лагідно називали "Нолік", відзначився кількома скандалами, найгучніший з яких – квартирний. Через півтора роки служби він отримав скромну "мзду" від Вінницької міськради - чотирикімнатну квартиру загальною площею 129,3 квадратних метрів, яку негайно приватизував.

Нині Валерій Нонік - завкафедрою економічної безпеки, публічного управління та адміністрування у ЖДТУ. Спеціально під нього проректор Євдокимов торік відкрив нову спеціальність - управління фінансово економічною безпекою.

Тож колишній підлеглий Захарченка не лише сам вчить житомирську молодь, а й "приклав руку" до того, аби один з найбільших вишів регіону очолив підопічний патріарха "руского міра" Кирила.

Хто допоміг московському попу очолити житомирський "політех" - фото 6

Нагадаємо, три роки тому навколо імені Євдокимова спалахнув скандал - викладач політеху Франц Бутинець звернувся до Владики Никодима з вимогою розібратись із священиком, "який погрожував, хуліганив та йому посипав голову землею".

Більше про життя Житомирщини та Вінничини читайте на Depo.Вінниця