Через житомирське сало 150 обрізаних євреїв Саратова вважатимуться необрізаними

На Росії синагога визнала недійсними 150 обрядів обрізання

Рада рабинів Саратовської області визнала недійсними 150 обрядів ритуального обрізання, проведених в період з 1991 по 1997 рік рабином Іцхаком Зільберманом. Про це повідомляє Depo.Житомир з посиланням на "Панораму".

В ході внутрішнього розслідування рада рабинів встановила, що в 1991 році рабин Зільберман відвідав Житомир, де взяв участь у святкуванні "Дня сала в шоколаді", з'ївши при цьому не менше 150 грамів титульного продукту фестивалю.

Згідно з правилами, встановленими для рабинів в Вавилонському Талмуді, іудей, що порушив кашрут зобов'язаний протягом семи років постити і здійснювати обов'язкові обмивання. Якщо той, хто порушив харчову заборону на свинину, є рабином, то він протягом цього часу не має права проведення релігійних обрядів.

Рабин Зільберман приховав факт вживання сала і не зробив при цьому необхідного ритуалу покаяння, тому всі обряди, вчинені ним у період релігійної нечистоти, визнаються недійсними. У цей період він, зокрема, провів близько 150 ритуальних обрізань новонародженим. Згідно з іудейським релігійним каноном, ці обрізання вважаються недійсними, а "пацієнти" Зільбермана не можуть вважатися євреями через відсутність обрізання.

Головний рабин Саратова Леві Вайнштейн запропонував жертвам рабина-салоїда повторний обряд обрізання абсолютно безкоштовно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир