Це не свято: Житомирські десантники прийшли з соняшниками на могили побратимів

Колишнє свято перетворилися для десантників на день пам'яті

Сьогодні, 2 серпня, кілька десятків військовиків, рідні та знайомі загиблих на сході України воїнів української армії зібрались на Житомирському військовому кладовищі. Про це повідомляє Depo.Житомир з посиланням на Житомир.інфо.

Дехто із військових приніс із собою квіти соняшника. "Ми прийшли пом'янути своїх полеглих побратимів і принесли їм в день пам'яті соняшники. На Донбасі як раз в цей час вони розквітають, їх дуже багато на великих полях. Ми принесли їх своїм побратимам", - розповідає військовослужбовець Микола Дмитришин.

Звертаючись до присутніх командувач Десантно-штурмових військ Збройних сил, Герой України Михайло Забродський сказав, що українських десантників звинуватили у зраді десантному братерству, однак, за словами військовослужбовця, це братерство було зраджене та розстріляне російськими найманцями на сході нашої держави. Тому сьогоднішній день є радше днем пам'яті, а не святом.

"Друге серпня для нас, це перш за все день, коли ми можемо згадати своїх побратимів, які загинули під час виконання бойових завдань, які проходили службу в рядах цих військ, які померли від ран. Що стосується ставлення до святкування другого серпня, то на сьогодні, починаючи з весни 2014 року, я особисто не маю бажання називати цей день святковим. Це скоріше день пам'яті, це день, коли треба згадати тих, хто навіки залишився в цьому строю, хто носив блакитний берет та "тільняшку", хто служив у цих військах", - сказав Забродський.

Дордамо, що з осені 2017 року Високомобільні десантні війська змінили назву, форму одягу та день свого професійного свята: тепер замість ВДВв Україні Десантно-штурмові війська, які святкують День десантника 21 листопада, а не 2 серпня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир