Бажання міської влади Житомира не збіглися з її можливостями

У Житомирі через незбалансоване ухвалення рішень склався дефіцит бюджету

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Вголос.Zt".

Як повідомив директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук, така ситуація виникла вперше.

"Якщо у 2012-2013 році через фінансову кризу у державі у нас були кошти на рахунках, але їх просто не пропускало казначейство, то сьогодні грошей немає", – сказав директор департаменту.

За його словами, з початку року міський бюджет був збалансований і витрати Житомира абсолютно відповідали доходам. Зростання видатків, не передбачених у бюджеті з початку року, спостерігається протягом останніх чотирьох сесій міської ради.

"У липні, наприклад, витратили на 155 мільйонів більше, ніж планували. У серпні — на 11 мільйонів. У вересні на 34,4 мільйона, а потім — ще на 66. Всі ці видатки виявилися не підкріпленими реально наявними коштами", – додав Гаращук.

Критичну ситуацію із бюджетом спричинила в тому числі і заробітна плата медикам, яку, попри зобов'язання Кабінету міністрів, довелося виплатити з бюджету Житомира.

Поки що коштів у бюджеті Житомира вистачає виключно на поточні видатки. Про якісь капітальні речі – ремонти чи реконструкції – мову вести поки що не доводиться. Інакше, за словами Сергія Гаращука, житомиряни-бюджетники можуть залишитися без зарплат.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Житомир